Collection: Allison Kaufman
Allison-Kaufman is one of the oldest and most respected diamond jewelry artisans in the US. For three generations, Allison-Kaufman has earned its reputation as one of the world’s finest jewelry manufacturers. The production of an Allison-Kaufman piece begins with the selection of the most brilliant diamonds and gems to be hand crafted into beautifully styled designs.
-
Peridot and Diamond Ring - Yellow Gold
- Regular price
- $1,150.00
- Sale price
- $1,150.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Peridot and Diamond Pendant - Yellow Gold
- Regular price
- from $1,095.00
- Sale price
- from $1,095.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Sapphire and Diamond Alternating Band - White Gold
- Regular price
- $1,075.00
- Sale price
- $1,075.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Morganite Bezel Pendant w/ Diamond Halo - Rose Gold
- Regular price
- from $1,075.00
- Sale price
- from $1,075.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Amethyst Pendant w/ Diamond Halo - White Gold
- Regular price
- from $775.00
- Sale price
- from $775.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Citrine Bezel Ring w/ Diamonds - White Gold
- Regular price
- $775.00
- Sale price
- $775.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Blue Topaz Bezel Pendant w/ Diamond Accent - White Gold
- Regular price
- from $725.00
- Sale price
- from $725.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Garnet Dangle Earrings w/ Diamond Accents - White Gold
- Regular price
- $725.00
- Sale price
- $725.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Blue Topaz Bezel Earrings w/ Diamond Accents - White Gold
- Regular price
- $695.00
- Sale price
- $695.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Garnet Dangle Pendant w/ Diamond Accent - White Gold
- Regular price
- from $435.00
- Sale price
- from $435.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out -
Citrine Bezel Pendant w/ Diamond - White Gold
- Regular price
- from $395.00
- Sale price
- from $395.00
- Regular price
-
- Unit price
- per
Sold out
- Previous page
- Page 2 of 2